Štěpán Tuček

Štěpán Tuček

Prase
Tenhle charismatický mladý herec toho už má za sebou víc než dost. Od dětství se věnoval herectví, především loutkám, které také vyráběl a vystavoval pod vedením mnichovohradišťského loutkaře Františka Pešána. Už na základní škole hostoval v polském divadle v Jelení Hoře a tak volba střední školy byla vlastně jen vyústěním všech aktivit. V roce 2014 nastoupil na Mezinárodní konzervatoř v Praze – hudebně dramatický obor.

Během studií hostoval v Městském divadle Most, Slezském divadle v Opavě. První angažmá bylo v Horáckém divadle v Jihlavě, hostoval ve Slezském divadle v Opavě, stále hostuje v Divadle Radka Brzobohatého. Stal se členem souboru Divadla Spejbla a Hurvínka v Praze.
V současnosti se stále více věnuje filmovému herectví. Již během studia se objevil v několika studentských projektech, televizních seriálech a zahrál si v prvním celovečerním filmu. Také načetl první knihu, má za sebou scénická čtení i živé moderování. Zkušenosti s produkcí sbírá pořádáním koncertů Po múze pro mladé talenty.

V současné době ho můžete vidět v adaptaci slavného seriálu M.A.S.H. v Divadle Mana, v Divadle Radka Brzobohatého, na různých štacích se svým projektem Levnej život a Štepánovo kouzelné divadlo. S ním mimo jiné uvedl projekt Divadlo do oken během lockdownu a hrál tak pod okny různých zařízení. Kromě toho byl letos oceněn Českým červeným křížem za osobní postoj a přínos ke zvládání pandemie covidu, neb se aktivně zapojil a pomáhal seniorům.

Štěpán u nás hraje v inscenaci Prase: Václav Havel a brzo začne zkoušet další věci.