Vojtěch Morava

Vojtěch Morava

Ve zkratce. To je muž mnoha tváří a profesí. Začínal v divadelně literárním studiu u Jindřišky Bumerlové, pak se stal členem DS Tábor kde je do dnes (při působení zde dostal cenu za herecký výkon). Vystudoval SUPŠ Bechyně v oboru propagační výtvarnictví-propagační grafika. Již za studií na střední škole spolupracoval s pražskými profesionálními soubory (produkce, výprava, fotograf, herec…) a tvořil autorské projekty.

Po maturitě nastoupil na Vyšší odbornou školu hereckou, ve stejném roce založil profesionální Divadlo DÍVADLO Praha.
Z herectví přešel na Speciální pedagogiku FF UK a odtud na Kulturní dramaturgii Slezské univerzity v Opavě, ale i odtud odešel neboť byl v angažmá v Divadle Neklid a DÍVADLE. Coby produkční prošel Divadlem D21, zahrál si v dotáčkách muzikálu v Divadle Ungelt, má za sebou několik krátkých studentských filmů a TV spotů. Vojtěch vyučuje herectví (Divadlo Bolka Polívky, Děti a Divadlo, ZŠ Bolzano a další), hraje, režíruje a píše, byl členem poroty několika soutěží, např. E-MOC-E, je příležitostným kurátorem či pořádá divadelní festivaly.

Spolupracuje s nadací Hvězdy dětem, která se stará o dětské domovy. Kromě toho se naplno věnuje také Vinnému baru Thir. V roce 2019 nastoupil do angažmá našeho Divadla Dokola, kde se provizorně chopil také produkce. V roce 2021 se stal ředitelem Dokola. Za sebou má přes sedm desítek divadelních rolí.

Můžete ho u nás vidět v představení Ztracený deník profesora z Essexu či Půjdem spolu do Betléma… V jeho režii můžete vidět Prase, O Prasátku a Myšce a brzo již také A pak se to stalo a další….